Ahmet Hakan'ı rezil etti! 'Halay' ayarı!

“Parti kongrelerinde çekilen halaylar” başlıklı yazı kaleme alan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a, medya ombudsmanı Faruk Bildirici'den 'halay ayarı' geldi.

28 Şubat 2021 - 14:05 - Güncelleme: 28 Şubat 2021 - 21:44

“Parti kongrelerinde çekilen halaylar” başlıklı yazı kaleme alan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a, medya ombudsmanı Faruk Bildirici'den 'halay ayarı' geldi.


Medya Ombudsmanı Faruk Bildirici, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın dün kaleme aldığı “Parti kongrelerinde çekilen halaylar” başlıklı yazısında, AKP'nin adının ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin gizlendiğini tespit etti.


"Hangi partinin kongresinde halay çekildi Ahmet Hakan? Onu da yazsana" başlıklı yazısında, Bildirici, “AKP dışında halay çekilen parti kongresi görmedim. Acaba başka partilerin kongrelerinde de halay çekildi de ben mi görmedim. "Acaba başka partilerin kongrelerinde de halay çekildi de ben mi görmedim diye yazısını okudum" ifadelerini kullandı.


“LAF EDİYORMUŞ GİBİ YAPIYOR”

"Ahmet Hakan, dün Hürriyet’teki köşesinde bir yazı yazdı, başlığı “Parti kongrelerinde çekilen halaylar” idi. Gazeteleri, televizyonları, internet sitelerini düzenli takip ediyorum ama bugüne değin AKP dışında halay çekilen parti kongresi görmedim. “Yasaklar nedeniyle bunalmış vatandaşı öfkelendiriyor” diye başlayıp AKP kongrelerinde salonların tıklım tıklım dolu olmasının, AKP kongrelerinde halay çekilen görüntülerin olumsuz sonuçlarını sıralıyordu. Ama o da ne? Tek bir kere bile “AK PARTİ” demiyordu!  AKP kongrelerinde pandemi önlemlerinin hiçe sayılmasını eleştiriyormuş gibi satırlar karalayıp, bunların sorumlusunun AKP olduğunu gizliyordu. Yazdığı yanlışın öznesine laf edemiyor, ediyormuş gibi yapıyordu” dedi.


Bildirici AKP isminin bilerek ve açık şekilde gizlendiğinin altını çizerek,  “Bu yazısını Twitter’da paylaşırken kullandığı fotoğrafta da ne AKP’nin bir bayrağı ne de Cumhurbaşkanı Erdoğan görünüyordu. Kalabalık bir kapalı salonun uzaktan göründüğü siyah beyaz bir kareyi paylaşmıştı yazısının linkiyle birlikte. Özellikle seçildiği belliydi bu fotoğrafın. Sanırsınız adı bilinemeyen bir parti Covid-19 salgını koşullarına rağmen salonu doldurmuştu, salona öyle bayrak falan da asmamışlardı!"

HÜRRİYET’İN BİLGİ GİZLEME VAKALARI

Gazetesi Hürriyet’in de bu konuda bilgi gizleme içerisinde olduğunu belirten Bildirici, “Ahmet Hakan’ın tıka basa dolu salonlarda kongre yapan partinin AKP olduğunu ve bu kongrelerin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gözetiminde yapıldığını, kongrelerinde halay çekilen partinin de AKP olduğunu gizleme çabası sadece kendi yazıları ve sosyal medyadaki paylaşımlarıyla sınırlı değil.  AKP kongrelerindeki halay görüntülerini ve AKP’nin kongrelerinin pandemiye rağmen kalabalık salonlarda yapıldığını Genel Yayın Yönetmeni olduğu Hürriyet’te de gizledi; bu konudaki haberleri gazete yayımlamadı” değerlendirmesini yaptı.
 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum