Ajda Pekkan'ın gerçek yaşı kaç? Son ortaya atılan iddia ortalığı karıştırdı

Türk pop müziğinin yaşayan efsanesi Ajda Pekkan ilerleyen yaşına rağmen sahnelerden uzak kalmıyor. 75 yaşında bilinen sanatçının gerçek yaşının 82 olduğu iddiası ise gündeme oturdu.

Ajda Pekkan'ın gerçek yaşı kaç? Son ortaya atılan iddia ortalığı karıştırdı
Editör: Kartal Madran
20 Temmuz 2021 - 23:22 - Güncelleme: 21 Temmuz 2021 - 12:40
Ajda Pekkan hafta sonu Belarus'un başkenti Minsk'te sahne aldı. Pandemi sonrası ilk yurt dışı konserini gerçekleştiren Pekkan hem performansı hem güzelliğiyle hayranlarını mest etti. 75 yaşındaki sanatçının genç görüntüsünün sırrının ise Tayland'da yapılan ve şişesi 25 bin dolardan satılan 'ölümsüzlük iksiri' olduğu ortaya çıktı.


ajda pekkan


Sahne kostümü ile dikkat çeken Pekkan, yaklaşık 2 saat boyunca geçmişten günümüze sevilen şarkılarını seslendirdi. Ajda Pekkan, konserde repertuvarına aldığı yeni parçalar ve şarkı seçimiyle de dikkat çekti. Özellikle son günlerde birçok sanatçının seslendirdiği 'Dünyadan Uzak' şarkısı büyük beğeni topladı.

"ÖLÜMSÜZLÜK İKSİRİ" İÇİYOR

Pekkan sahneyi sallarken kulislerde ise güzellik sırrı konuşuldu. Yakın çevresi, Pekkan'ın Tayland'da yapılan ve litresi 500 bin dolardan satılan 'ölümsüzlük iksiri'ni düzenli olarak içtiğini söylüyor.


ajda pekkan sahne

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, Ajda Pekkan'ın yaşı ile ilgili çarpıcı iddiada bulundu. Akay, 1946 doğumlu olduğu bilinen ünlü sanatçı Ajda Pekkan'ın gerçek yaşının 75 olmadığını öne sürdü. 

'75 DEĞİL, 82 YAŞINDA'

Onur Akay'ın Ajda Pekkan'ın yaşı ile ilgili iddiası şöyle:

"Ben Özdemiroğlu'nun bu açıklamasını 3 ayrı kaynaktan araştırdım. Benim de tanıdığım Ajda'nın bir doktoru bana, Ajda Pekkan'ın nüfus cüzdanını gördüğünü ve Ajda'nın 1939 doğumlu olduğunu söylemişti.


Yine ulaştığım Ajda'nın bir okul arkadaşı da 1939 doğumlu olduğunu söylemişti. Gazino dönemlerinde sahneye çıkan sanatçılar, zorunlu olarak mutlaka nüfus cüzdanları ile valiliğe gidip, sahneye çıkabilmek için izin belgesi alırlarmış ve gazinolar, kadrolarında çıkan sanatçıların izin belgesi dosyalarını oluştururmuş. Ben, tesadüfen o yıllarda oluşturulmuş bazı izin belgesi dosyalarına da ulaştım ve Ajda Hanım'la birlikte birçok sanatçının nüfus cüzdanı bilgilerini, bu sefer kendi gözlerimle gördüm.

Ajda, bilindiği gibi 12 Şubat 1946 doğumlu yani 75 yaşında değil. Ajda Pekkan, 12 Şubat 1939 doğumlu yani tam 82 yaşındadır."

ajda pekkan gerçek yaş

İLK İDDİA ÖZDEMİROĞLU'NDAN GELMİŞTİ

2016 yılında yaşamını yitiren Atilla Özdemiroğlu, ölümünden önce katıldığı ve bazı ünlü isimlerin de bulunduğu bir sohbette, "Ajda Pekkan'a 1980 yılında 41 yaşında Eurovision Şarkı Yarışması'na katılıyorsun, '41 kere maşallah' dedim. Ajda duymasın yaşı da ortaya çıktı" ifadelerini kullanmıştı. 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum