AKP'li vekilden çok konuşulacak sözler! "Türkiye'de kriz yok, iş beğenmiyorlar" yorumu

AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, Kanal 42'de yayınlanan Sümen Altı programında ekonomiye dair sözleri tartışılıyor.

29 Kasım 2020 - 23:14 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 22:32
AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun,  Kanal 42'de yayınlanan Sümen Altı programında ekonomiye dair sözleri tartışılıyor.

Konya merkezli yayın yapan Kanal 42'de yayınlanan Sümen Altı programının bu haftaki konuğu AK Parti MKYK Üyesi ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun oldu. 

Türkiye'deki ekonomik kriz ve işsizlikle ilgili tartışmalara neden olacak söylemlerde bulundu. Sorgun, "Ekonomide problem yok diyemeyiz. Türkiye’de bir kriz yok. Tarihin en yüksek konut alımını yaptık. Sıfır araç alımı için 3 ay 6 ay sonrasına vatandaşa gün veriliyor.” dedi. 

Diyarbakır Valisi Karaloğlu’nun “Mesele işsizlik değil, iş beğenmemezliktir” çıkışına destek veren Sorgun, kendilerine yandım, bittim, işsizim, açım diye gelenler olduğu iş beğenmediklerini savundu.

Sorgun, “Çocukluğumuzu bir kenara bırakalım. 50 yıldır cemiyetin içindeyiz. Konya’da sanayiye gidiyorum. Sanayici ‘Eğer Suriyeliler olmazsa sanayi bitti’ diyor. Ağır iş kollarında çalışanların çoğu nereli? Suriyeliler. Köylere gidiyoruz, ‘Afganlılar olmazsa, köylerde çoban yok’ diyorlar. Bize ‘yandım, bittim, işsizim, açım’ diye gelenler oluyor. Bir işadamını arıyorum. ‘Birisini göndereceğim’ diyorum, hemen gönder diyorlar. Bize iş için gelenler sonra ‘belediye olmaz mı, hastane olmaz mı diyor’ Bu iş beğenmeme. Bizim zihniyet olarak bir değişim yaşamamız gerekiyor. ‘Ben asla tulum giyemem’ diyorlar. Ne yapacaksınız? ‘08.00-17.00 çalışacağım, Cumartesi-Pazar tatil olacak, önümde internet açık olacak’ anlayışı var. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yok.” dedi

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum