Bakan Albayrak'ın eşi Esra Albayrak'a yönelik ahlak dışı yorumlar için soruşturma başlatıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve ailesine yönelik hakaret içerikli paylaşımda bulunanlar hakkında soruşturma başlatıldı.

Bakan Albayrak'ın eşi Esra Albayrak'a yönelik ahlak dışı yorumlar için soruşturma başlatıldı
30 Haziran 2020 - 23:54

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamayla, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "Bu gece 4. evladımız Hamza Salih ailemize, dünyamıza sefalar getirdi" şeklindeki paylaşımına yapılan ahlak dışı yorumlar hakkında resen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

KAMU GÖREVLİSİNE KARŞI HAKARET

Açıklamada, bu tweetin altına bir takım kişiler tarafından Bakan Albayrak'ın şahsı ve ailesi hakkında hakarete varan yorumlar yapıldığının açık kaynak araştırmasından anlaşıldığı bildirilerek, "kamu görevlisine karşı hakaret" suçundan resen soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

MERSİN'DE YAKALANDI

Öte yandan Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca, sosyal medyada Bakan Albayrak ile eşi Esra Albayrak'ı hedef alan hakaret içerikli yorumun ardından, şüpheli E.B. hakkında soruşturma başlatıldı. Şüpheli E.B, İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alındı. E.B. ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum