Celal Şengör: Kız öğrencinin eteğini kaldırıp bir tokat attım

İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör, sosyal medyada yayınlanan bir videoda 'Kız öğrencisinin eteğini kaldırıp kıçına bir tokat attığını' söyledi. İnfial yaratan açıklama sonrası Prof. Dr. Şengör'ün görevden uzaklaştırılması istendi.

Celal Şengör: Kız öğrencinin eteğini kaldırıp bir tokat attım
17 Eylül 2021 - 10:43 - Güncelleme: 20 Eylül 2021 - 21:15
Prof. Dr. Celal Şengör'ün sosyal medyada yayılan bir videosunda, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bir öğrencisini taciz ettiği ortaya çıktı.
 
Öğrencisine çok kızdığını aktaran Şengör, "O kadar kızdırdı ki, eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım, bu dehşete düştü" dedi.

"BABAN BUNU YAPTI MI?"
 
Olayın devamını anlatan Şengör, "Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Bana 'babam bile bunu yapmadı' dedi. Heh dedim eksik kalmış, şimdi tamamlandı" ifadelerini kullandı.

Celal Şengör'ün öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video sosyal medyada yayınlandı. Öğrenciler ve kadın örgütleri, Şengör'ün görevden alınmasını istedi.İTÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör'ün sosyal medyada paylaşılan ve bir öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepki çekti.

Videoda Şengör, “Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye'nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı” ifadelerini kullandı.

Kadın örgütleri ve öğrenci toplulukları Celal Şengör'e tepki gösterdi. 

İTÜ Kadın+ Dayanışması, "Öğrencisini nasıl taciz ettiğini pişkin pişkin anlatan, İTÜ’de akademisyen olan Celal Şengör’ü teşhir ediyoruz! Bizleri ‘terbiye’ ettiğini sanan, akademide tacizi ve tecavüzü meşrulaştıran bu adamı okulumuzda istemiyoruz" açıklamasını yaptı.
Öğrenci Sendikası da Şengör'ün göreve devam etmesini istemediklerini belirterek, "Utanmadan öğrencisini nasıl taciz ettiğini anlatan İTÜ akademisyeni Celal Şengör’ü okulumuzda istemiyoruz. Tacizcileri ve tacizi meşrulaştıran kişileri okullarımızda barındırmayacağız" ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

prof. dr. celal şengör

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum