Cübbeli Ahmet Hoca Alparslan Kuytul'u sert sözlerle eleştirdi!

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen İsmailağa Cemaati lideri Ahmet Ünlü, Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'u sert sözlerle eleştirdi.

Cübbeli Ahmet Hoca Alparslan Kuytul'u sert sözlerle eleştirdi!
24 Mayıs 2020 - 18:21 - Güncelleme: 24 Mayıs 2020 - 18:30

Korona salgını nedeniyle Bayram namazının yasaklanmasına karşı çıkan Alparslan Kuytul, bayramlaşma programı yapacaklarını duyurmuştu. Bunun üzerine Cübbeli Ahmet Hoca, sosyal medya üzerinden Kuytul’a yönelik, “Ya sen aklını peynirle mi yedin, sen ajan mısın? Provokatör müsünüz ya?” diyerek tepki gösterdi.

YASAĞA RAĞMEN TERAVİH NAMAZI

Furkan Vakfı Başkanı Kuytul, son günlerde sert çıkışlarıyla gündeme geliyor. Daha önce Adana’da yasağa rağmen teravih namazı kılmak isteyen vakfın üyeleri gözaltına alınmıştı. Bunun üzerine Kuytul, üyelerinin gözaltına alınmasını eleştirerek sokağa çıkma yasağını deleceklerini ifade etmişti. 

“YASAK İSLAM ALEMİNE İHANETTİR”

Ramazan Hasbihali isimli programda konuşan Alparslan Kuytul, Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağının uygulanmasını da eleştirmişti. Yasakların islam alemine yönelik bir ihanet olduğunu dile getiren Kuytul, islam düşmanlarının bayram gününü bayram yaptırmadığını ve bayram kültürünün yok edilmeye çalışıldığını söyleyerek Cuma günü akrabaları ve arkadaşlarıyla bayramlaşacağını duyurmuştu. 

“SEN AJAN MISIN?”

Kuytul ve vakfının açıklamalarına Youtube kanalından tepki gösteren Cübbeli Ahmet Hoca, “Ya sen aklını peynirle mi yedin, sen ajan mısın? Provokatör müsünüz ya?” dedi. Yasağa rağmen bayram namazı kılmak isteyen Furkan Vakfı’nı sert bir dille eleştiren Cübbeli Ahmet Hoca, “Bayram namazı neden yasak? Çünkü bizim iyiliğimiz için. Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem emretti yasak etti. Yok İçişleri Bakanlığı yasak etti yok, Tayyip Bey yasak etti… O çıkmış Kuytul mudur nedir ne biçim bir adam ya! İslama ihanettir dine hıyanettir diyor neymiş bayram namazımızı kıldırmıyorlar. Ya sen aklını peynirle mi yedin sen ajan mısın? Provokatör müsünüz ya?” dedi.

“MİLLETİ KORONA MI ETSİNLER?”

Vatandaşların camilerde virüse yakalanabileceğini söyleyen Cübbeli, “Milleti camide toplayıp korona mı yapsınlar orada? Bir kişinin iki kişinin ölümüne sebep olursa katil mi olacaklar ya? Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem emrediyor yanaşmayın, bulunduğunuz yerden çıkmayın. Evinizde bulunun sebat edin. Sen ne yapmak istiyorsun ya? Bizde size ne dedik. Kardeşim açtık Youtube’dan kanal Allah herkese imkan vermiş. Otur evinde bayram namazımızı kılalım seccadelerde oturalım dualara amin diyelim. Zikirlerimizi çekelim ölmüşlerimize dualarımızı gönderelim. Ondan sonra evimizde sabah namazımızı kılalım bayram sabahı namazları var onları kılalım.” diye konuştu.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum