Destek paketi açıklayan kamu bankalarından fiyat uyarısı!

Korona salgını sonrası normalleşme sürecine geçilirken kamu bankalarından kredi destek paketleri açıklanmıştı. Bankalardan yapılan ortak basın açıklamasıyla kredi imkanlarından yararlanmak isteyen firmalara fiyat uyarısı geldi.

Destek paketi açıklayan kamu bankalarından fiyat uyarısı!
02 Haziran 2020 - 15:02

Korona salgını nedeniyle uzun süredir ticari faaliyetlerini sürdüremeyen işletmeler için kamu bankaları kredi destek paketlerini kamuoyuyla paylaşmıştı. Ancak son yapılan ortak basın açıklmasıyla kredi imkanlarından yararlanmak isteyen müşterilere fiyat uyarısı geldi.

Yapılan açıklamada, "sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firma olması durumunda ilgili firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacaktır. 27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren fiyat artışı yapmış olan firmaların da ürün ve hizmet fiyatlarını artış öncesi seviyeye çekmeleri koşuluyla kampanyalara katılması ve Bankalarımızla çalışmaları mümkün olabilecektir" ifadelerine yer verildi.  

Kamu bankalarından yapılan ortak açıklama:

Küresel çapta toplum sağlığını tehdit eden Covid-19 salgınından ekonomik ve ticari şartları etkilenen hanehalkı ile üreticilere/firmalara destek olmak için kamu bankalarımız tarafından yeni ürün kredi paketleri oluşturulmuş ve 1 Haziran itibariyle kamuoyu ile paylaşılmıştı. 

Açıklanan Sosyal Hayatı Destek, Tatil Destek, Taşıt Kredisi ve Konut Kredisi kredi paketlerimizle, yerli üretim yapan firmalarımıza destek olunması ve firmalar ile yapılacak anlaşmalar kapsamında müşterilerimizin ilgili sektörlerden alacağı ürün/hizmetleri uygun şartlarda finanse edebilmesi amaçlanmıştır.

Kredi kullandırım sürecinde, açıklanan kredi paketlerinin kapsamına ve amacına uygun olarak faaliyet gösteren firmalarla çalışılacak olup, sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firma olması durumunda ilgili firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacaktır. 

27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren fiyat artışı yapmış olan firmaların da ürün ve hizmet fiyatlarını artış öncesi seviyeye çekmeleri koşuluyla kampanyalara katılması ve Bankalarımızla çalışmaları mümkün olabilecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum