DGS giriş belgeleri ÖSYM AİS Aday İşlemleri Sayfası erişime açıldı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuru süreci 09-17 Haziran tarihlerinde tamamlandı. Adayların sınava girecekleri bina ve salonlara atama işlemlerinin tamamlanması ardından DGS sınav giriş belgesi ÖSYM AİS (Aday İşlemleri Sayfası) üzerinden erişime açıldı.

DGS giriş belgeleri ÖSYM AİS Aday İşlemleri Sayfası erişime açıldı
Editör: Kartal Madran
29 Temmuz 2020 - 16:13 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 21:55
Dikey Geçiş Sınavı başvuruları 17 Haziran'da tamamlanmıştı. ÖSYM, bugün yaptığı açıklama ile DGS sınav yerlerini erişime açtı. Sınava katılacak öğrenciler, ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi ile sınav yerlerini öğrenebilecek.

ÖSYM DİKEY GEÇİŞ SINAV SONUÇLARIYLA İLGİLİ SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN AÇIKLAMA YAPTI

Açıklamada, "09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2020-DGS) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 29 Temmuz 2020 tarihinde saat 14.00'ten itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir." denildi. 

Giriş belgelerine https://ais.osym.gov.tr/ adresinden erişim sağlanacak.

ösym dgs sınav

2020 DGS SINAVI NE ZAMAN?

ÖSYM tarafından yayınlanan 2020-DGS kılavuzuna göre sınav 9 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek.

DGS NEDİR?

Dikey Geçiş Sınavı (DGS), 2000 yılından bu zamana kadar meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan öğrencilerin örgün öğretim lisans programlarına geçiş yapmaları için Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından her yıl Temmuz ya da Ağustos ayında yapılmakta olan sınavdır.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum