e-Nabız sisteminden öğretmenlere otomatik randevu tanımı yapıldı

e-Nabız sisteminden Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan tüm öğretmenlere otomatik randevu tanımlaması yapıldı. e-Nabız sistemindeki randevunuza nasıl ulaşacaksınız, e-Nabız randevu girişi için ne yapmalı? Detaylar haberimizde...

e-Nabız sisteminden öğretmenlere otomatik randevu tanımı yapıldı
Editör: Kartal Madran
07 Haziran 2021 - 10:18 - Güncelleme: 07 Haziran 2021 - 10:52
e-Nabız sisteminden Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli öğretmenlere otomatik randevu oluşturuldu. Haberi öğretmenlere Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk duyurdu. e-Nabız sistemine girerek, öğretmen kimliğinizle sizin için oluşturulan otomatik randevu bilgilerine ulaşabilirsiniz. İşte e-Nabız sistemi ve e-randevu ile ilgili yapılması gerekenler...

e-nabız girişi

İLK KEZ E-NABIZ SİSTEMİNE GİRİŞ NASIL YAPILIR?

İlk kez e-Nabız kullanıcısı olacak kişiler e-Devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden e-Nabız’a giriş yaparak profil ayarları üzerinden e-Nabız şifresi oluşturmalı ya da kendi Aile Hekimine başvurarak e-Nabız için geçici şifre edinmelidir.

e-Nabız kişisel sağlık bilgilerinizi yönetebileceğiniz, Türkiye'nin güvenilir kişisel sağlık kaydı sistemidir. e-Nabız T.C. Sağlık Bakanlığı uygulamasıdır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamasında, 'Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarımızın aşı randevuları Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlandı. Mesai arkadaşlarımız an itibarıyla randevularını e-Nabız’dan alabilirler. Eğitim ailemiz adına tüm sağlık camiamıza teşekkürlerimi sunuyorum.' dedi.

E-NABIZ’A NASIL GİRİŞ YAPARIM?

e-Nabız sistemine ilk girişte kimlik doğrulama iki şekilde mümkün olmaktadır.

1. E-Devlet kapısı üzerinden E-Devlet şifresi, E-İmza veya Mobil İmzanızı kullanarak T.C. numaranız ile sisteme giriş yapabilirsiniz (Şekil1). E-Devlet girişine tıkladığınızda Şekil2’de gördüğünüz E-Devlet girişine yönlendirileceksiniz.

e-devlet girişi

Giriş yaptığınızda profil bilgilerinizi oluşturmak için yönlendirildiğiniz ilk ekranda Kullanım Şartları bulunmaktadır. Profilinizi oluşturmaya başlamak için “e-Nabız Sistemi kullanım koşullarını okudum” yazısının yanında bulunan kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir.

Paylaşım Seçeneklerinden kişisel sağlık bilgilerinize kimlerin erişimde bulunmasını istediğinizi seçebilirsiniz. Profil bilgilerinizi oluştururken son aşama ise Erişim Bilgileridir. Burada cep telefonu bilgilerinizi ve sisteme girişte kullanmak istediğiniz e-Nabız şifrenizi oluşturup girmeniz gerekmektedir. Daha sonra cep telefonunuza gelen tek kullanımlık erişim kodunu Onay Kodu alanına yazarak e-Nabız ı aktifleştirme işleminizi gerçekleştirmiş olursunuz.

e-nabız sms onayı

E-Devlet şifreniz yoksa Sağlık Bakanlığına kayıtlı Aile Hekiminize cep telefonu numaranızın kaydını yaptırarak, telefonunuza gelecek kısa mesaj ile size iletilen tek kullanımlık erişim kodunu kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum