Fatih Altaylı yıllar sonra itiraf etti: Binali Yıldırım'ın o sözleri beni dumura uğratmıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öğrencilerle yaptığı online söyleşinin yankıları sürüyor. AK Parti'nin hedefi gelecek seçimde oy kullanacak olan Z kuşağını ikna edebilmek. Bu amaçla yapılan hamleleri değerlendiren Fatih Altaylı, AK Parti'de gençlere ulaşmak adına yapılan ilk hamlenin Binali Yıldırım'dan geldiğini ifade etti.

Fatih Altaylı yıllar sonra itiraf etti: Binali Yıldırım'ın o sözleri beni dumura uğratmıştı
29 Haziran 2020 - 13:13 - Güncelleme: 01 Temmuz 2020 - 22:31

AK Parti, gençlere ulaşabilmek için dijital platformları daha aktif kullanmaya başladı. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Youtube üzerinden gençlerle bir söyleşi gerçekleştirdi. AK Parti'nin bu stretejisini değerlendiren Fatih Altaylı, bu bağlamda ilk adımı atan kişinin Binali Yıldırım olduğunu ifade ederek Yıldırım'la ilgili komik bir anısını paylaştı. 

"AHMET HAKAN'A GÖRE ORGANİZE İMİŞ"

"Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlerle online buluşması ciddi bir sorun haline geldi.İddialara göre bu Youtube yayını sırasında “dislike” yani beğenmeme rekoru kırılmış. Gençler Cumhurbaşkanı’na tepki göstermişler" diyen Altaylı, "Ahmet Hakan’a göre bu, muhalefetin organize ettiği bir komplo imiş. Yani tepkiyi gençler değil muhalefet göstermiş. Bu rekoru muhalefet organize etmiş. Eğer öyle ise muhalefet kedi olalı bir fare tutmuş olacak. Bunca insanı Youtube’a sokup böyle bir şey yapabildiyse muhalefeti kutlamak lazım. Böyle bir beceriye kendileri bile şaşırmışlardır. Burada muhtemelen muhalif bir organizasyon da olabilir ama ben asıl olarak gençlerin tepkili olduğunu düşünüyorum" dedi. 

"ERDOĞAN AÇISINDAN ASIL SORUN..."

Gençlerin sınav tarihleri ile oynanmasına ve kendilerine kulak verilmemesine kızdıklarının sır olmadığını ifade eden Altaylı, "Bence Cumhurbaşkanı Erdoğan açısından asıl ve yakın sorun gençliğin “dislike”ları değil, gençliği böyle bir yayınla ikna edebileceğine inandırmış olanlar. Siyasi liderlerin gençliğe ulaşmak için kullandıkları bu online buluşmaları izliyorum ben de" diye yazdı. "Gençlere mesaj verme çabasının ilk örneğini İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı sırasında Teke Tek’e katılan Binali Yıldırım’da görmüştüm" diyen Altaylı şunları yazdı: 

"BENİ DUMURA UĞRATMIŞTI"

Sosyal medya kullanıyor musunuz?” soruma “Yüze vurur ifadesi, kullanıyorum bi’tanesi” diyerek beni dumura uğratmıştı.

Çünkü ben de o söylemin gençlerin o günlerde sosyal medyada kullandığı popüler bir jargon olduğundan habersizdim.

Ve koskoca Binali Yıldırım’ı bana “bi’tanesi” dediğini zannetmiştim.

Son günlerde izlediklerimden bir tanesi Ahmet Davutoğlu idi.
İnandırıcı olmaktan uzak bir çaba içindeydi gençlere ulaşacağım diye.
Keza Ali Babacan.

Bu yayınlarla gençlere ulaşmak, daha doğrusu gençleri ikna etmek kolay bir iş olmayı bırakın neredeyse imkansız.

Bu kadar kolay olsa idi iyi olurdu ama gençleri öyle ikna edemezsiniz.
Tam aksine gençleri kaçırırsınız, uzaklaştırırsınız.

Ortada Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu örnekleri var iken bu kadar kolaycı bir yolla gençleri “kafalayacağını” zannetmek gibi hatanın sonucudur bu.

Herhangi bir organizasyonun değil."


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum