Hükümete yakın Yeni Şafak yazdı: Kemal Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı?

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı eski istihbarat daire başkanı Bülent Orakoğlu, köşesinde ilginç bir yazıyı kaleme aldı. "Kemal Kılıçdaroğlu" tutuklanacak mı konulu yazıda "1 gün önce 1 gün sonra ne farkeder diyemeyeceğim. Bu bir sopa ikazı. Başka suçlara karışmış ilişkide olduğu bazı kişiler ile ilgili operasyonların devam edeceğinin işaretlerini taşıyor olabilir zannımca." ifadelerini kullandı

Hükümete yakın Yeni Şafak yazdı: Kemal Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı?
29 Haziran 2020 - 14:27 - Güncelleme: 01 Temmuz 2020 - 22:31

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı eski istihbarat daire başkanı Bülent Orakoğlu, köşesinde ilginç bir yazıyı kaleme aldı. "Kemal Kılıçdaroğlu" tutuklanacak mı konulu yazıda "1 gün önce 1 gün sonra ne farkeder diyemeyeceğim. Bu bir sopa ikazı. Başka suçlara karışmış ilişkide olduğu bazı kişiler ile ilgili operasyonların devam edeceğinin işaretlerini taşıyor olabilir zannımca." ifadelerini kullandı.

"KAFTANCIOĞLU!NUN YARGILANDIĞI DAVADA 3 BÜYÜK ÜLKE BÜYÜKELÇİSİNİN GELMESİ HAYRA ALAMET DEĞİL"

Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu, Yeni Şafak gazetesindeki köşesine kaleme aldığı yazıda, "CHP’nin İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun yargılandığı davaya 3 büyük ülke büyükelçilerinin gelmesi hayra alamet bir konu değil. Ben Türkiye için endişelenmiyorum. Geçen hafta yeni kurulan bir partinin Genel Başkan Yardımcısı Kılıçdaroğlu’nun tutuklanması ihtimalinin güçlü olduğundan bahsetmişti de onun için mi geldiler diye düşünmüştüm." düşüncesini dile getirdi. 

"MEDYA ÖNÜNDE KAFTANCIOĞLU ŞOV YAPTI"

"Kılıçdaroğlu tutuklanacak mı?" başlıklı yazısında Orakoğlu, "Medya önünde devletin Cumhurbaşkanı’na, devlete ve güvenlik güçlerine karşı çok ağır ifadeler kullanan Kaftancıoğlu bu sayede 100 binlerce tık, tweet beğeni alarak duruşmada ciddi bir şov yapmıştı. Bu şovu Twitter ve Instagram’da paylaşıp şımarık ve umursamaz bir tavırla 'Bunlar benim şahsi görüşlerimdir. Benim için hiçbir şekilde toplumun sinir uçlarını tetiklemem gibi bir kastim yoktur. Bu benim ifade hürriyetimdir' diyerek yaptıklarından ve söylediklerinden pişman olmadığını mahkeme heyetine açıklamıştı." ifadesini kullandı. 

"CHP GRUP BAŞKANLARI, GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI..."

Orakoğlu, "Ufacık duruşma salonunda şehitlerimiz ve ülkemiz adına müdahil olarak duruşmalara katılan Avukat Cem Kaya ve Hukuk Bürosu elemanları bir köşede sıkışık bir vaziyette duruşmayı izlemeye çalışırken Kaftancıoğlu’nun arkasında CHP Grup Başkanları, Genel Başkan Yardımcıları, avukatlar, baro yetkilileri, ABD, İngiltere, Fransa Büyükelçileri etten bir duvar örerek mahkeme heyetini etkilemeye çalışıyorlardı. Cem Kaya’ya göre mahkeme başkanı yargılamanın selahiyeti için bu şer güçlere hiçbir prim vermedi. Cem Kaya ve Hukuk Bürosu şehitlerimiz ve devletimiz adına müdahil olduğu için hukuk bürolarına kapalı bir zarf içinde keleş mermisi gönderildi. Terör örgütleri tarafından telefon açılarak isimsiz mektuplarla eşi ve çoluk çocuğu tehdit edildi. 4 yaşındaki çocuğunu bile tehdit ettiler.(DHKP/C )" iddiasında bulundu.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum