İbrahim Zarap'ın pişkin savunması yok artık dedirtti!

Samsun Canik’te meydana gelen olayın faili olan İbrahim Zarap’ın savcılıkta ve emniyetteki ifade ve savunması pişkinliğin bu kadarı da olmaz dedirtti.

07 Mart 2021 - 14:35 - Güncelleme: 08 Mart 2021 - 14:11
Samsun Canik’te meydana gelen olayın faili olan İbrahim Zarap’ın savcılıkta ve emniyetteki ifade ve savunması pişkinliğin bu kadarı da olmaz dedirtti.

Yerde yatan kadına acımasızca tekmeler savuran adamın şiddet görüntüleri izleyenlerin kanını dondurmuş ve sosyal medyada infiale neden olmuştu.

Adliyede çıkarıldığı mahkemece 'adam öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanan İbrahim Zarap, polise verdiği ifadesinde, "Kızımı teslim ederken bana, 'Sana bir daha kızı göstermeyeceğim' dibi şeyler söyledi. Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirmişim. O yüzden böyle yaptım. Olaydan sonra çevredekiler beni darp etti. Eğer kimlikleri tespit edilebilirse hepsinden şikayetçi olacağım" ifadeleri tepki çekti. 

“GÖRÜNTÜLERİ KENDİSİNE İZLETTİRİLDİ”

Zarap'ın, savcılık sorgusunda, olay gecesi alkol aldığı gerekçesiyle aklının yerinde olmadığını söylediği ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan saldırı anlarına ait kamera görüntüleri kendisine izlettirilen Zarap, ifadesinde kendisini tanıyamadığını ve çok pişman olduğunu söyledi.

“İNSANLAR BANA SALDIRDI”

Zarap  sorguda "Görüntüleri izledim, kendimi tanıyamadım, o kişinin ben olduğuna inanamadım" diyen Zarap ifadesinde olayı şöyle anlattı: "Çocuğumla bir süre vakit geçirdikten sonra kendim de ayrıca alkol aldım. Alkol aldığım sırada çocuğum yanımda değildi. Saat 21.00´da çocuğu teslim etmek üzere anlaştık. Eşim beni görünce 'çocuğu bir daha sana göstermeyeceğim' dedi. Daha öncesinde böyle tehdit ediyordu. Bilincimi kaybettim. Ne oldu hatırlamıyorum. Eşim en son yerdeydi. Çocuğumu alıp gidiyordum. İnsanlar bana saldırdı. Çok pişmanım. Aklım yerinde değildi, yoksa böyle yapmazdım. Özelikle çocuğumun önünde yapmazdım. Görüntüleri izledim, orada kendimi tanıyamadım, o kişinin ben olduğuna inanamadım" ifadelerini kullandı. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum