İranlı iş adamı Reza Zarrab ABD'de kimlik değiştirdi

Türkiye'de iktidarın yargı darbesi olarak gördüğü 17/25 yolsuzluk soruşturmalarının en önemli isimlerinden İranlı iş adamı Reza Zarrab, Görevimiz Tehlike filminde Tom Cruise'un canlandırdığı Ethan Hunt gibi kimlik değiştirdi. Türkiye Rıza Sarraf ve Reza Zarrab olarak bildiğimiz iş adamı ABD'de kendisine isim olarak Aaron Goldsmith'i seçti.

İranlı iş adamı Reza Zarrab ABD'de kimlik değiştirdi
Editör: Kartal Madran
22 Ekim 2021 - 17:12
Bu Reza Zarrab ne anasının gözü çıktı sayın okuyucular!

Yolszuluk soruşturmalarından yırttı, ABD'de itirafçı oldu yine yırttı, Türkiye'de en ünlü kadın sanatçılardan Ebru Gündeş ile rüya gibi bir evlilik yaşadı sonra ABD'de popçu Hadise ile aşk yaşadığı iddia edildi. Magazin gündemi, siyaset gündemi, para gündemi ve diğer gündemler peş peşe Reza Zarrab'ı yazdı konuştu.

ŞİMDİ DE ADINI AARON GOLDSMITH YAPIP AT BİNİCİLİĞİ İŞİNE GİRDİ

Türkiye'de 17/25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarının kilit ismi konumundayken Amerika'ya kaçarak itirafçı olan Reza Zarrab kimlik değiştirdi. Hapisten çıktıktan sonra kendisine yeni bir hayat kuran Zarrab'ın kimliği Aaron Goldsmith oldu.

ABD mahkemelerinde Türkiye aleyhine itirafçı olduktan sonra cezaevinden tahliye edilen Reza Zarrab’ın yeni hayatı yıllar sonra ortaya çıktı.

İranlı iş adamı Reza Zarrab'ın kimlik değiştirdiği yeni isminin Aaron Goldsmith olduğu ve kendisine bir binicilik merkezi kurduğu anlaşıldı.

YILLAR SONRA İLK KEZ ORTAYA ÇIKTI

22 Mart 2016'da kara para aklama suçlamasıyla ABD'de tutuklanan ardından yaptığı anlaşmayla serbest kalan Reza Zarrab ortaya çıktı. ABD’nin Florida eyaletinde Next Level Performance Center isimi bir şirket kuran Reza Zarrab, kimliğini değiştirdi ve Aaron Goldsmith ismini aldı.PS Dressage isimli bir internet sitesi, 19 Haziran 2021 tarihinde kurulan binicilik eğitim merkezi Next Level Performance'ı tanıtan bir haber hazırladı.

"2 ÖNCE ALMANYA'DAN AARON GOLDSMITH'IN YANINA GELİDM"

Bu yılın başlarında kurulan ve Florida'nın güneyinde inşa edilen binicilik merkezinin tanıtımının yapıldığı haberde, eski bir eğitimci olan Madeleine Bendfeldt'in açıklamaları dikkat çekiyor. Bendfelt, “İki ay önce Almanya'da Sonata ile birlikte çalışmak için Aaron Goldsmith'in yanına geldim. Carolina Roffman'ın çabalarından dolayı çok minnettarım” diyor.Haberde, “Next Level Performance Center, yeni ve inovatif bir eğitim merkezi. Soutwest Ranches ve Wellington'da bulunuyor. Belirli sayıda biniciye hizmet veren butik bir ortam yaratan yerin tasarımı çok üstün. Buranın yaratıcısı ve sahibi Aaron Goldsmith, binicilere ‘biniciliği sonraki seviyeye taşımak için’ gerekli malzemeleri ve ortamı sağlamayı hedeflediklerini söyledi” satırlarına yer verildi.

ZARRAB: 20 YILDIR BİNİCİLİK SEKTÖRÜNDEYİM

Haberde, 'Goldsmith' adıyla yer alan Zarrab, “Neredeyse 20 yıldır bu sektörün içindeyim ve genelde sıçrama üzerine çalışıyordum ve şimdi at terbiyesi konusuna da eğilmeye başladık. Tanrıya şükür arkamda çok iyi bir ekip var” ifadeleri kullanıldı.Zarrab, “Sonata'yı ilk gördüğümde bu atın harika olduğunu hissetmiştim. Onun yetiştiricisi Maryanna Haymon'a minnteratım. Elbette Caroline Roffman da onu geliştirerek harika bir iş çıkardı. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuşuyor.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum