Matrix 4 Resurrectrions fragmanıyla gündeme damga vurdu

Lana ve Lilly Wachowski Kardeşlerin yazıp yönettiği bilimkurgu-aksiyon filmi Matrix serisinin son filmi Matrix 4 Resurrections filminden ilk görsel ve fragmanlar yayınlandı. Serinin son bölümünde Morpheus rolünü oynayan Laurence Fishburne'nin yer almadığı filmin kadrosunda Neo karakterini oynayan Keanu Reeves ve Trinity rolünü oynayan Carie-Anne-Moss 18 yıl aradan sonra yeniden bir araya geldi.

Matrix 4 Resurrectrions fragmanıyla gündeme damga vurdu
Editör: Kartal Madran
10 Eylül 2021 - 11:38
Milenyum çağına başlayacağımız 2000 yılından bir yıl önce 1999'da sinemalarda gösterime giren distopik bilim kurgu filmi Matrix, konusu ve efektleriyle o dönem beyazperdede fırtınalar yarattı. Serinin Revolutions ve Reloaded bölümlerinden sonra filmin yapımcıları Wachowski kardeşler 18 yıllık aranın ardından Matrix 4 Resurrections ile sinema severlerin karşısına çıktı. 

matrix 4 resurrections

İkonik film serisinin yeni bölümü olan The Matrix Resurrections'tan ilk fragman geldi. Heyecanla beklenen film, 22 Aralık 2021 tarihinde sinemalardaki yerini alacak. 1999 yılında çığır açan orijinal film The Matrix ve 2003 yılında peş peşe vizyona giren The Matrix Reloaded ve The Matrix Revolutions'ın devam filmi olan The Matrix Resurrections, 18 yıl sonra Neo ve Trinity'nin geri dönüşünü müjdeliyor.

MATRİX 4 RESSURECTIONS KONUSU

Bu kez, Lana Wachowski'nin tek başına yönettiği, senaryosunu David Mitchell ve Aleksandar Hemon'la birlikte yazdığı film, Neo'nun kafasındaki bazı soru işaretlerini bulmaya çalışmasıyla başlıyor. Yine yaratıcı görsel tercihlerin olduğu film, fragmandan anlaşılacağı üzere zihinleri kurcalayacak bir senaryo ve yine bol aksiyon vaat ediyor.

matrix 4 resurrections

Orijinal seriden Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss, Jada Pinkett Smith ve Lambert Wilson gibi isimlerin yeniden karşımıza çıkacağı oyuncu kadrosuna yeni eklenen isimler arasında Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick, Ellen Hollman, Jonathan Groff, Christina Ricci ve Priyanka Chopra Jonas  yer alıyor. Seriye damga vuran isimlerden Laurence Fishburne ve Hugo Weaving ise yeni filmde yer almıyor.

matrix 4 resurrections fragman

MATRİX FİLMİNİN KONUSU

Saygın bir yazılım şirketinde çalışan Thomas Anderson (Keanu Reeves), gecelerini "Neo" adı altında program kırarak ve Matrix'i araştırarak geçirir. Esrarengiz şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir simülasyondan ibaret olduğunu öğrenir ve kendini bu durumdan kurtarmak için Morpheus'un önderliğindeki ekibe katılır. Neo gerçek dünyada ilk nefesini aldıktan sonra simülasyona tekrar girerek Matrix'in ne olduğunu kavrayacak ve kurtarılma nedenini öğrenerek gelişen olaylar çerçevesinde yeni kimliğini tanımaya çalışacaktır. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum