MHP'li Kütahya Belediyesinin vizyon projesi Vazo'ya başlamadan 620 bin lira harcandı

Kütahya Çiniciler Çarşısı'na yapılması planlanan vizyon projesi olarak kamuya lanse edilen vazo yapım işinin henüz inşaatına bile başlanmadan 620 bin lirayı yuttuğu öğrenildi. İşte detaylar...

MHP'li Kütahya Belediyesinin vizyon projesi Vazo'ya başlamadan 620 bin lira harcandı
Editör: Kartal Madran
01 Haziran 2021 - 10:14 - Güncelleme: 01 Haziran 2021 - 10:26
Çini eserleriyle meşhur Kütahya'da belediye vizyon proje olarak şehin ortasına dev bir vazo dikmeye karar verdi. 70 metre boyundaki vazonun Kütahya'ya nasıl bir vizyon katacağı pek anlaşılamasa da belediye bu iş için şimdiden 620 bin lirayı çoktan harcadı.

DAHA İNŞAATI BİLE BAŞLAMADI

Kütahya Belediyesi’nin, “vizyon proje” olarak nitelendirdiği proje kapsamında şehrin ortasına dikilecek 70 metre yüksekliğinde vazo için daha inşaat başlamadan 620 bin 500 TL harcandı.

kütahya belediye başkanı alim ışık

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’ın, “Vizyon proje” olarak nitelendirdiği Vazo Kule için belediyenin internet sitesinden anket çalışması başlatıldı. Üç farklı vazo tasarımı, “yurttaşın beğenisine” sunulurken ankette birinci olan tasarımın inşası için hemen harekete geçileceği ifade edildi.

BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, ankette sunulan üç ayrı vazonun, “avan ve mimari uygulamaya dönük projeleri” için pazarlık yöntemiyle gerçekleştirilen ihalenin sözleşmesi 310 bin TL maliyet karşılığında 25 Eylül 2020 tarihinde imzalandı.

MHP’li belediye, henüz inşa çalışmalarına başlanmayan Vazo Kule için yeni bir ihale daha açtı. 2 Nisan’da, “Kütahya Vazo Kule Uygulama Projeleri ve Yapım İşine İlişkin İhale Dosyası Hazırlanması İşi” adıyla Pazarlık yöntemi kullanılarak düzenlenen ihale 29 Nisan’da sonuçlandırıldı.

KÜTAHYA ÇİNİCİLER ÇARŞISININ GÖBEĞİNE DİKİLECEK

Vazo Kule için mimari uygulamaya dönük proje hazırlanması işini 310 bin TL’ye üstlenen şirketin, “ihale dosyası hazırlanması” işini de üstlendiği öğrenildi. Şirket ile Kütahya Belediyesi arasında 29 Nisan’da 310 bin 500 TL’lik sözleşme imzalandı.İhale dosyasının 16 Ağustos’a kadar tamamlanacağı bildirildi. Kütahya Çiniciler Çarşısı’na yapılacak, “vizyon proje” Vazo Kule’nin yüksekliğinin 70 metre, toplam alanı ise 22 bin metrekare olacak. Vazo Kule’nin dış cephesi Kütahya çinisi ile kaplanacak. Kulede açık ve kapalı kafeler, sosyal alanlar, doğal rekreasyon alanları ve çok amaçlı salonlar bulunacak.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum