Müslüme'nin ölüm nedeni belli oldu

Mersin'i Gülnar ilçesindeki ormanlık alanda ailesinin çadır kurduğu bölgede kaybolan yapılan arama çalışmaları neticesinde 10 gün sonra cansı bedeni bulunan Müslüme Yağal'ın ölüm nedeni belli oldu.

Müslüme'nin ölüm nedeni belli oldu
Editör: Kartal Madran
20 Kasım 2021 - 15:06
Mersin'de ortadan kaybolduktan sonra ailesinin çadırından 8 km uzaklıkta cesedi bulunan küçük  Müslüme'nin ölüm nedeni belli oldu. Yapılan ilk incelemede Müslüme'nin vücudunda kesik, darp ya da tacize uğradığını düşündürtecek herhangi bir delil bulunmadı. Küçük çocuğun cesedi üzerinde yapılan inceleme sonuçlarına göre evinden 8 kilometre ötede bir dağ başında bulunan Müslüme'nin açlık ve soğuğa bağlı doğal olaylar yüzünden hayatını kaybettiği anlaşıldı.

DEDE VE BABAANNE SERBEST BIRAKILDI

Mersin'in Gülnar ilçesinde, ailesinin çadır kurduğu sırada ormanlık alanda kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedenine ulaşılan 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın gözaltına alınan aile fertlerinden dede ve anneannenin serbest bırakıldı, 6 kişinin ise sorgusu sürüyor.

Gülnar'da Yörük aile Mehmet ve Selvi Yağal çiftinin 3 yaşındaki kızı Müslüme’nin cesedi, kaybolduktan 10 gün sonra, çadıra 8 kilometre mesafede 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde bulunmuş, otopsi işlemlerinin ardından bugün Karaman'da toprağa verilmek üzere ablası Nurcan Özcan'a teslim edilmişti.

Küçük kızın cesedinin ormanlık alanda bir ağacın altında bulunmasının ardından, aralarında babası Mehmet Yağal, annesi Selvi Yağal ile dede, nine ve kardeşlerinin de bulunduğu yakın akrabaları, ifadelerine başvurulmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü. Dünden bu yana jandarmada sorguları süren Yağal ailesinden dede Hasan Yağal ile anneanne Müslüme Yağal'ın serbest bırakıldı, aralarında babası Mehmet ve annesi Selvi Yağal'ın da bulunduğu 6 kişinin ise sorgusunun sürüyor.
 
Mersin'in Gülnar ilçesinde 10 Kasım'da ailesinin kırsal alanda çadır kurduğu sırada kaybolduğu belirtilen 3 yaşındaki Müslüme Yağal'ın cansız bedeni bulundu. 3 yaşındaki Müslüme'nin ailesinin çadır kurduğu alandan 8 kilometre uzakta cesedinin bulunması çocuğun oraya kadar nasıl gittiği sorusunu akıllara getirdi.

ANNE YAĞAL: BU ÇOCUK O KADAR YOLU NASIL GİTTİ?

Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolduktan 10 gün sonra, cansız bedenine ulaşılan Müslüme Yağal’ın anne ve babası ifadeleri alınmak üzere jandarma karakoluna götürüldü. Müslüme’nin ismini taşıyan anneannesi Müslüme Yağal ise, “Bu çocuk o dağın tepesine nasıl çıktı, devletimiz bu olayı en ince ayrıntısına kadar aydınlatmalıdır” dedi.10 gündür süren arama çalışmalarından bir sonuç alınamazken öğle saatlerinde Yörük çadırının yaklaşık 7-8 kilometre uzağında, küçükbaş hayvanlarını otlatan ismi açıklanmayan bir çoban Müslüme’nin yerdeki cansız bedenini görünce, durumu çevrede arama yapan güvenlik güçlerine bildirdi.

Bunun üzerine kısa sürede bölgeye çok sayıda ekip sevk edilirken jandarma komandoları çevrede önlem aldı. Cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemeleri sürerken, Müslüme'nin babası Mehmet Yağal, annesi Selvi Yağal ile diğer yakın akrabaları, ifadelerine başvurulmak üzere İlçe Jandarma Komutanlığı’na götürdü.

“O TEPEYE NASIL ÇIKTI?”

Günlerdir termal kamera, drone ve AKUT, AFAD, polis, jandarma komandoları ile itfaiye arama kurtarma ekipleri ile gönüllü vatandaşların yaptığı aramalardan sonuç çıkmadı. Müslüme’nin yaklaşık 500 metre yüksekliğindeki dağın sık ormanlık olması dikkat çekti. Bu arada Müslüme’nin aynı ismi taşıyan anneannesi Müslüme Yağal, şunları söyledi:
“Torunum kaybolduğu haberini alınca aynı gün Karaman’dan Mersin’e geldik. Çocuk bir anda ortadan kaybolmuş. Babasının aracının peşinden gitmiş. 10 gündür bu kadar ekip çalıştı. Aramışlar, taramışlar bir sonuca ulaşamamışlar. Bu çocuk o dağın tepesine nasıl gitti? Oraya kendi başına çıkabilir mi? Bilmiyorum. Nasıl çıktı, nasıl ulaştı bunun ortaya çıkartılmasını istiyoruz.”

İNCELEME 5 SAAT SÜRDÜ

Jandarma komandoları tarafından çembere alınan dağlık bölgede nöbetçi Cumhuriyet Savcısı, olay yeri inceleme ekiplerinin çevredeki incelemesi yaklaşık 5 saat sürdü. Yapılan incelemeden sonra Müslüme'nin cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere hastaneye götürdü. Adli Tıp tarafından yapılacak otopsinin sonucu bekleniyor.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum