Okullar, özel okul ücretleri ödensin diye mi açılıyor?

Türkiye tarihinde ilk kez koronavirüs pandemisi nedeniyle okullar 31 Ağustos tarihinde eğitime başlayacak. Özel okulların ise okulların açılmasıyla kısa süreliğine yüz yüze eğitim vererek sonradan uzaktan eğitime geçeceği iddia edildi. Bu iddianın temelinde ise özel okulların velilerden paraları hızlı bir şekilde tahsil etmek istemeleri olduğu ileri sürüldü.

Okullar, özel okul ücretleri ödensin diye mi açılıyor?
02 Ağustos 2020 - 20:26

Türkiye tarihinde ilk kez koronavirüs pandemisi nedeniyle okullar 31 Ağustos tarihinde eğitime başlayacak. Özel okulların ise okulların açılmasıyla kısa süreliğine yüz yüze eğitim vererek sonradan uzaktan eğitime geçeceği iddia edildi. Bu iddianın temelinde ise özel okulların velilerden paraları hızlı bir şekilde tahsil etmek istemeleri olduğu ileri sürüldü.Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a soru önergesi veren CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "Okulların 31 Ağustos’ta yüz yüze eğitime başlayacağı, özel okulların para tahsilinden sonra yeniden online eğitme geçileceği iddiaları doğru mudur?" diye sordu.

ÖZEL OKULLAR ÖNCE YÜZ YÜZE SONRA UZAKTAN EĞİTİME NEDEN GEÇİYOR?

CHP'li Kaya, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2020-2021 eğitim öğretim yılının 31 Ağustos tarihinde başlayacağı duyurusundan sonra, "özel okulların ücretlerini tahsil edebilmeleri için kısa süreliğine yüz yüze eğitime başlanacağı, daha sonra da EBA TV üzerinden online eğitime geçileceği" iddialarını Meclis gündemine taşıdı.

"EĞİTİM PARA İÇİN Mİ YAPILIYOR?"

Kaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi verdi.
"Bakanlığınızın, 2020-2021 eğitim öğretim yılının 31 Ağustos tarihinde başlayacağı duyurusundan sonra; özel okulların ücretlerini tahsil edebilmeleri için kısa süreliğine yüz yüze eğitim yapılacağı, daha sonra da EBA TV üzerinden online eğitime geçileceği iddiaları gündeme gelmiştir” diyen Kaya, “Çocuklarımızın ve toplum sağlığının özel okulların para tahsilatına alet edileceği iddiaları herkesi tedirgin etmiştir” dedi.Kaya, Bakan Ziya Selçuk’tan, “Okulların 31 Ağustos’ta yüz yüze eğitime başlayacağı, özel okulların para tahsilinden sonra yeniden online eğitme geçileceği iddiaları doğru mudur? 2020-2021 eğitim öğretim yılında, pandemi nedeniyle eğitimin aksamaması için gerekli önlemler alınmış mıdır?” sorularına yanıt istedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum