Pandemi yüzünden alternatif tatilde patlama! Fiyatı 290 binden başlıyor

Koronavirüs salgını Türkiye'nin tatil alışkankıklarını değiştirdi. Otellere gitmek istemeyen tatilciler karavan tatiline yöneldi. En ucuz karavan tatilinin maliyeti ise 290 bin lira...

Pandemi yüzünden alternatif tatilde patlama! Fiyatı 290 binden başlıyor
Editör: Kartal Madran
19 Temmuz 2021 - 17:42
Kurban Bayramı nedeniyle Türkiye 9 günlük bayram tatiline girdi. Vatandaş hem dini vecibesini yapacak hem de tatil. Koronavirüs salgını tatil planı yapan vatandaşların alternatif modellere yönelmesine neden oldu. Bunlar içinde son dönemde en popüleri ise karavan tatili. Karavan tatili yapmak isteyen aileler ise en az cebinde 290 bin lira çıkarmak zorunda!

Nasıl mı? İşte detaylar...

Pandemi dönemiyle birlikte alternatif tatil arayışlarına giren tatilcilerin artan karavan ilgisi karşısında aralıksız çalıştıklarını belirten karavan firması ortağı Tarık Irmak, artan karavan talebindeki son durumu anlattı. 

Tüm dünyada etkisini sürdürmeye devam eden Covid-19 pandemisi nedeniyle tatilciler kalabalık tatil planlarından uzak durmayı tercih ediyor. Kalabalık tatil beldelerinden kaçan tatilciler çözümü karavan tatilinde buldu.

STERİL TATİL IN HER ŞEY DAHİL OUT

Karavan sayesinde kalabalıktan izole olarak ulaşım ve konaklama imkanını bir arada elde eden tatilciler, istedikleri konumda ve zaman diliminde tatil yapabiliyorlar. Pandemi döneminde artan karavan talebini anlatan karavan firması ortağı Tarık Irmak, “Pandemi döneminde artan talebe yetişmek için ilk önce kiralama olarak başladık. Daha sonra bu kiralık araçlarımız gördük ki yetişemiyor insanlara. Daha donanımlı araçlar istedik. Daha kaliteli daha iyi Avrupa'yla yarışacak şekilde araçlar üretmek için biz de pandemi döneminde üretime girdik. 6 aydır üretim yapıyoruz." dedi.290 BİN LİRAYI GÖZDEN ÇIKARIN

Karavan kiralama şartlarından da bahseden Tarık Irmak, “Yani fiyatlar, dönüşüm maliyetlerine göre, tamamen aracın iç özellik ve donanımlarına göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar 290 bin TL'den başlıyor. Yurt dışı piyasasından da oldukça talebimiz var. Genelde Türk vatandaşlarımız, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımız dönüşüm yaptırmak istiyorlar. Çünkü daha uygun maliyet oluyor onlar için. Yurt içindense tüm kesimden talep oluyor. Araçlarımız hem kiralanabiliyor hem satın alınabiliyor. Önceden satın almak istediğiniz bu aracı kiralayabiliyorsunuz da böyle bu şekilde de deneyimlemiş oluyorsunuz. Bu hayat bize uygun mu, değil mi yapabilir miyiz diye düşünen müşterilere avantaj sağlıyor" diye konuştu.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum