Sabancı ailesinin acı günü! İş adamı Şevket Sabancı hayatını kaybetti

Sabancı Holding’in ikinci kuşak temsilcisi ve merhum iş adamı Sakıp Sabancı'nın kardeşi Şevket Sabancı hayatını kaybetti.

Sabancı ailesinin acı günü! İş adamı Şevket Sabancı hayatını kaybetti
Editör: Kartal Madran
22 Temmuz 2021 - 14:05
Sabancı Holding'in önemli isimlerinden ve Esas Holding'in kurucusu Şevket Sabancı (85), tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Sabancı Holding’in ikinci kuşak temsilcisi ve Esas Holding’in kurucusu, duayen iş adamı Şevket Sabancı hayatını kaybetti. Bir süredir özel bir hastanede tedavi gören 85 yaşındaki iş adamı bu sabah hayatını kaybetti.
 


Hacı Ömer ve Sadıka Sabancı çiftinin dördüncü çocuğu olan Şevket Sabancı, 1936 yılında Kayseri'de doğdu. Yüksek öğrenimini İngiltere'de Manchester Üniversitesi'nde Tekstil Mühendisi olarak tamamlayan Şevket Sabancı, 1980 yılından itibaren Sabancı Topluluğu'nu yurt dışında temsil etti.

2000 yılında ailesiyle birlikte Esas Holding’i kuran Şevket Sabancı’nın Sadıka, Emine ve Ali adlı üç çocuğu var. Şevket Sabancı, Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini 1 Ocak 2020 tarihinde oğlu Ali Sabancı’ya devretmişti.
 

TORUNU KEREM KAMIŞLI'YI DENİZE ATTILAR

Şevket Sabancı'nın kızı Emine Sabancı Kamışlı'nın oğlu Kerem Kamışlı geçtğimiz ay Boğaz'da manken Şevval Şahin ile yemek yerken Şahin'in eski sevgilisi Yiğit Marcus Aral tarafından denize atılmıştı. Marcus Aral olayla ilgili açıklamasında Kerem Kamışlı'nın "Bu ülkenin vergisinin yüzde 30'unu ben veriyorum. Ülkenin havaalanları benim. Havada uçan uçaklar bana ait" deyince sinirlerine hakim olamadığını açıklamıştı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum