Sedat Peker'in iddiaları sonrası Devlet Bahçeli iki ismin üzerini çizdi

Sedat Peker'in yayınladığı 7. videoda dile getirdiği Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı ve Uğur Mumcu cinayetlerinin faili olarak gösterilen iki isme soğuk duş! MHP lideri Devlet Bahçeli, Mehmet Ağar ve Korkut Eken'in üzerini çizdi!

Sedat Peker'in iddiaları sonrası Devlet Bahçeli iki ismin üzerini çizdi
Editör: Kartal Madran
27 Mayıs 2021 - 10:44 - Güncelleme: 27 Mayıs 2021 - 10:55
Sedat Peker'in Uğur Mumcu'nun katledilmesinin 1 numaralı faili olarak ilan ettiği Mehmet Ağar ve Kutlu Adalı cinayetinin baş şüphelisi olarak gösterdiği Korkut Eken'e MHP kapıları kapattı.

DEVLET BAHÇELİ "MAHKEMEYE GİDECEKSİNİZ" DEDİ!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarının hedefindeki isimlerden olan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve eski MİT'çi Korkut Eken'e “mahkeme yolunu gösterdiği” konuşuluyor.

mehmet ağar mahkeme

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, önceki günkü grup toplantısında söylediği “Hakikaten bir suç varsa, bu suç tevsik edilmişse, suçluların objektif delil ve belgelerle tespiti yapılmışsa adres bağımsız Türk mahkemeleridir. Adalet ne diyorsa olacak bellidir. Bundan ürkmeye, çekinmeye gerek de yoktur” sözleri siyaset kulislerinde tartışılmaya başlandı.

BAHÇELİ'DEN SÜLEYMAN SOYLU'YA ÜSTÜ KAPALI MESAJ

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'nun haberine göre; bir taraftan “Bahçeli’nin üstü kapalı bir biçimde Bakan Soylu’ya göndermede bulunduğu” ileri sürülürken edinilen bilgiye göre Bahçeli’nin bu sözlerinin perde arkasında “eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve emekli asker Korkut Eken” bulunuyor.

korkut eken

Kulislerde, Sedat Peker’in “Ağar ve Eken üzerinden hükümeti yıpratma amacı güttüğü, bu nedenle de Soylu’nun hedef tahtasına oturtulmak istendiği” savunulurken Bahçeli’nin bu nedenle iki isme “mahkeme yolunu gösterdiği” ifade ediliyor. 

AKP HEDEF TÜRKİYE TEZİNİ İŞLEMEYE ÇALIŞIYOR

İktidar kanadında, 1990’lı yıllarda meydana gelen olaylar üzerinden “bugünün hedef alındığı ve bu iddialar ile 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları sürecinde olduğu gibi hükümete ve bakanlara yönelik bir tür ‘siyasi komplo kurulmak’ istendiği, Peker’in de videolarla emperyalizmin isteğiyle Türkiye’yi hedef aldığı” ileri sürülürken “Anlaşılan o ki 90’lı yıllardaki iddialar açıklığa kavuşmadığı sürece Türkiye hedef alınmaya devam edecek. Bugün AKP iktidarı hedef alınıyor. Yarın belki başka bir iktidara dış güçler yine bu iddiaları kaşıyarak ülke üzerinde oyunlar kurmaya çalışacak. Bu nedenle o dönemki iddialar için Ağar ve o dönemin tüm failleri mahkemede, adalet önünde yargılanmalı. Ortada bir suç yoksa, iftira varsa zaten ortaya çıkacaktır. En doğru kararı da Türk mahkemeleri verecektir” değerlendirmesi yapılıyor. 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum