Sedat Peker ülkenin genel kültür seviyesini yükseltti! Videolarındaki kitaplar yok satıyor

Sedat Peker'in Youtube videolarında kullandığı kitaplara olan ilgi bir anda patladı. Peker'in alıntı yaptığı çoğu kitap kitabevleri ve internet satışlarında neredeyse yok satıyor. İşte o kitaplar...

Sedat Peker ülkenin genel kültür seviyesini yükseltti! Videolarındaki kitaplar yok satıyor
Editör: Kartal Madran
08 Haziran 2021 - 23:49 - Güncelleme: 08 Haziran 2021 - 23:55
 Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yayınladığı videolarda gösterdiği kitaplara olan talep arttı. Vedat Türkali'nin romanının internet baskısı bitti, Hayırsız Peygamber Bob Dylan kitabı 2. baskıya hazırlanıyor.

Türkiye'de son zamanların en çok konuşulan ismi Peker'in videolarına kilitlenmiş durumda. Peker'in yayınladığı videolar ve FaceTime görüşmeleri (7 Haziran 2021 Pazartesi gününe kadar) 100 milyondan fazla izlendi.

İLK VİDEODA OMERTA VE APTALLAR ERKEN ÖLÜR İSİMLİ KİTAPLAR VARDI

Sedat Peker, Youtube'da yayınladığı videolarda kamerasının karşısına her çıktığında görüntüde bir kitap oluyor. İlk videoda Mario Puzo'nun yazdığı Omerta ve Aptallar Erken Ölür kitapları vardı. Herkes bu kitaplarla verilen mesajları anlamaya çalışırken Peker'in kütüphanesinin diğer üyeleri de başka videolarda görünmeye devam etti.

sedat peker yılmaz özdil

İlerleyen videolarda Peker, çokça bahsettiği kamerasının karşısına şu kitaplarla çıktı:

Kovulan Sosyalist Troçki – Isaac Deutscher

Baba'nın Dönüşü – Mario Puzo

Aptallar Erken Ölür – Mario Puzo

Hayırsız Peygamber Bob Dylan – Mike Marqusee

Son Cüret – Yılmaz Özdil

Hz. Ali- İslam’ın Doğuşu ve İlk Ayılıklar – Oral Çalışlar

Ezilmiş ve Aşağılamışlar - Dostoyevski

Her Şey Seninle Başlar – Mümin Sekman

Aile – Mario Puzo

Münih'e Kadar 6 Mezar – Mario Puzo

RAFLARDA KİTAP KALMADI

Peker'in videolarında bastığı 3 kitap kullanılan Alfa Yayın Grubu'nun satış departmanı, yayınlardan sonra söz konusu kitaplarda bir hareketlilik yaşandığını belirtiyor. Peker bu videolarla, yayın grubu tarafından piyasaya sürülen "Kovulan Sosyalist", "Her Şey Seninle Başlar" ve "Hz. Ali-İslam'ın Doğuşu ve İlk Ayrılıklar" isimli kitaplara olan talebi yüzde 10 oranında arttırdı.

 sedat peker kitap

Bir Gün Tek Başına'nın internet stokları tükendi

videoda Peker'in bahsettiği Vedat Türkali'nin "Bir Gün Tek Başına" isimli romanının ise internet stoklarının tükendiği gözleniyor. Bu kitap Ayrıntı Yayınları tarafından basılıyor. Videoların en büyük faydası ise butik bir yayınevi olan Paris Yayınları'na oldu.

Hayırsız Peygamber Bob Dylan, ikinci baskıya giriyor

Geçen yıl, pandeminin başlarında basılan "Hayırsız Peygamber Bob Dylan" kitabının dağıtımı kapanma ve kısıtlamalar nedeniyle istenildiği gibi yapılamamış ve dünyada beğeniyle okunan bu eser Türkiye'de hak ettiği ilgiyi yakalayamamıştı.

bob dylan hayırsız peygamber

Paris Yayınları'nın sahibi Muammer Kıranoğlu, "Hal böyle olunca üzülmüştük. Çünkü çok önemli bir kitap bu. Sadece Bob Dylan'ı değil o dönem ABD'de yaşanan büyük değişimi de anlatıyor. Ama pandemi şartları nedeniyle satış rakamları düşüktü ve kitaplar elimizde kalmıştı. Ebatlı olduğu için de maliyetli bir kitaptı" diye konuştu.
 

KİTAPLARI İLK GÖRDÜĞÜNDE ŞAŞKINLIĞINI GİZLEYEMEDİ

Kitabı Sedat Peker'in masasında gördüğünde "şok olduğunu" söyleyen Kıranoğlu, "'Bu kitap Sedat Peker tarafından duyurulacak' deselerdi inanmazdık. Hatta korkardık. Ama şimdi elde kalan kitaplar tatlı tatlı satılıyor" ifadelerini kullandı.

Kıranoğlu, kitabın ilk baskısının büyük oranda tükendiğinin altını çizerek 2. baskı için hazırlıklara başladıklarını da belirtti. Yayıncılık sektörüne devlet desteğinin olmadığını, kağıt fiyatlarının da çok yükseldiğini anımsatan Kıranoğlu, "Böyle bir durumda kitabımızın reklamının yapılmış olması bizi tabii gülümsetti" şeklinde konuştu.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum