Süleyman Soylu'ya vurmak için beni yem yaptılar diyen Sadık Soylu kimdir?

Türkiye, tam kapanma sürecinden bugüne sayısı 7'yi bulan izlenmeleri de 50 milyona ulaşan Sedat Peker'in Youtube'da yayınladığı videolardaki Süleyman Soylu iddialarını konuşuyor.

Süleyman Soylu'ya vurmak için beni yem yaptılar diyen Sadık Soylu kimdir?
Editör: Kartal Madran
24 Mayıs 2021 - 10:42 - Güncelleme: 24 Mayıs 2021 - 11:22
Sedat Peker, son olarak 23 Mayıs Pazar günü "Hayata korkusuzca bakanlar ölümden de korkmazlar" başlığını kullandığı videodaki iddialarıyla gündemde. Sedat Peker, Youtube'da yayınladığı ilk videodan son videosuna kadar sürekli tek bir ismi hedef alıyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. 

içişleri bakanı süleyman soylu

SEDAT PEKER VURUYOR SÜLEYMAN SOYLU GÖREVİNE DEVAM EDİYOR

Sedat Peker'in Süleyman Soylu hakkında söyledikler son dönemde Türkiye'de insanların duymaya alıştığı türden değil ama Soylu bu iddiaları pek de ciddiye almamış görünüyor. AK Parti cenahı bakan Soylu hakkında dile getirilen iddialara Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi Şamil Tayyar'ın ağzıyla cevap verdi. "Sayın bakanımız biraz kırgın ama görevinin başında

erkan yıldırım venezuela kumar

İKİNCİ BOMBA: BİNALİ YILDIRIM'IN OĞLU ERKAN YILDIRIM'IN UYUŞTURUCU BARONU OLDUĞU İDDİASI

AK Parti kuşkusuz gerek hala aktif siyasete devam eden gerekse siyasetten elini eteğini çekmiş görünmekle birlikte emekliliğini evde oturarak geçirmeyeceği anlaşılan eski ve Türkiye'nin son başbakanı Binali Yıldırım ile iddiaları yakından izliyor.

emlak konut yönetim kurulu üyesi sadık soylu

Sedat Peker’in son videosunda gündeme getirdiği Sadık Soylu, hakkındaki iddialarla ilgili Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuştu. Sadık Soylu "Bakanlara vurmak için beni yem yaptılar" açıklaması yapan Soylu, şahsının FETÖ konusundaki tutumunun dünya alemce bilindiğini söyledi.

SEDAT PEKER SADIK SOYLU HAKKINDA NE DEDİ?

Sedat Peker, son yayınladığı videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun akrabası olan Sadık Soylu ile ilgili iddialarda bulundu.

Sedat Peker; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda görevli bürokrat E.K. hakkında açılan FETÖ soruşturmasının kapatıldığını, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun akrabası olduğu belirtilen Sadık Soylu'nun,  bakanlık bürokratlarıyla Ankara Çankaya'daki bir iş merkezinde sık sık görüştüğünü söyledi.

Sadık Soylu'nun görevi olmamasına rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda olduğunu ifade eden Peker, E.K. isimli bürokratla olan yakın ilişkiyi de anlattı:

Peker yayınladığı videoda şunları dile getirdi:


* Bu kişi gerçekten FETÖ'cüyse… Tabii FETÖ'cü olduğunu bilmiyorum. Ama her şeyi depoluyordur, “Bu işin hesabı olacak” diye. Şimdi kat kat imarlar çıkıyorsunuz.

* Bu Sadık Soylu'nun resmi bir görevi yok. Devletin binasında nasıl oturuyor müsteşar gibi, neden devletin bütün görevlileri, iş adamları orada. Sayın savcılar bir yazı yazacaksınız, HTS kayıtları gelsin.


* Hangi bürokratlar bu kişinin yanına geliyor, telefonla görüşüyor. İddia ediyorum o Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndaki bürokrat Murat Kurum'u o kadar aramıyordur.

sadık soylu süleyman soylu akraba

"SEDAT PEKER BENİ YEM YAPTI" SAVUNMASI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı döneminde Erdoğan Bayraktar'ın, bir yıl öncesine kadar Murat Kurum'un danışmanlığını yapan Sadık Soylu'nun memuriyet kadrosunun 19 yıldır Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na bağlı Emlak Konut'ta olduğu anlaşıldı. Soylu, adının gündeme getirilmesini “Bakanlara vurmak için beni yem yaptılar” diye açıkladı.

ÖNCESİNDE ERDOĞAN BAYRAKTAR'IN DANIŞMANIYDI

Daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı KİPTAŞ'Ta, Erdoğan Bayraktar'ın TOKİ Başkanlığı döneminde de TOKİ'de danışman olarak görev yapan Sadık Soylu, Bayraktar'ın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevine başlaması üzerine kadrosu Emlak Konut'ta kalmak üzere bakanlıkta danışman olarak görevlendirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, Emlak Konut Genel Müdürlüğü döneminde de Soylu'nun bu genel müdürlükte görevi devam etti. Kurum'un bakan olması üzerine, Sadık Soylu'nun da kadrosu Emlak Konut'ta kalmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nda danışman olarak bulundu.

BAKANLIKTAN AYRILIP EMLAK KONUT'A GERİ DÖNDÜ

Sadık Soylu, yaklaşık bir yıl önce bakanlıktaki görevinden ayrılıp yeniden Emlak Konut'a döndü. Soylu, aranan Sedat Peker'in iddiası üzerine yakın çevresine olayı şöyle yorumladı:

* Erdoğan Bayraktar'a, Murat Kurum'a ve Süleyman Soylu'ya vurmak için beni yem yaptılar. Süleyman Bey’in, İçişleri Bakanlığı'ndan istifa ettiğini açıklaması üzerine ben de Emlak Konut'a döndüm.

* Yani 2002'den bu yana kadrom Emlak Konut'ta. Benim bakanlık personeliyle bir araya geldiğim söyleniyor. Benim başka arkadaşım yok ki. Yıllardır hep bu insanlarla birlikteyim.

* Emlak Konut'taki odama gidiyorum. Bakanlık binasına ise sanıyorum bir yıldır gitmiyorum. FETÖ'cü olduğu belirtilen E.K'nin, FETÖ'cü olup olmadığını bilmiyorum. Benim, FETÖ konusundaki hassasiyetimi dünya âlem bilir.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum