Kurulacak TOGG fabrikası hakkında önemli gelişme!

Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un Bursa Gemlik'te yapılacak olan fabrikası için ÇED olumlu raporu alındı.

Kurulacak TOGG fabrikası hakkında önemli gelişme!
02 Haziran 2020 - 13:44 - Güncelleme: 02 Haziran 2020 - 14:01

Geçtiğimiz günlerde görkemli bir tanıtımla Türkiye'ye sunulan yerli otomobil TOGG'un Bursa Gemlik'te yapılacak fabrikası için ÇED olumlu raporu alındı. 
 
T.C Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan raporda, “Elektrikli Otomobil Üretim Tesisi hakkında ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Bakanlığımızca "Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu" Kararı verilmiştir” ifadesine yer verildi. 

YILDA 175 BİN ARAÇ ÜRETİLECEK

Yılda 175 bin adet üretim kapasitesi ile kurulacak olan fabrika ve müşterilere marka deneyiminin yaşatılacağı kullanıcı odaklı kampüs, toplam 22 milyar TL yatırım ile hayata geçirilecek.

20 BİN LİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Doğrudan 4 bin, dolaylı 20 bin kişiye istihdam sağlayacak olan fabrika tamamlanıp üretime geçtiğinde Avrupa’nın ilk geleneksel olmayan (bünyesinde içten yanmalı araçlar üretmeyen) elektrikli araç üreticisi olacak.

YÜZDE YÜZ ELEKTRİKLİ SUV

Doğuştan yüzde yüz elektrikli C Segmentinde bir SUV’la başlayacak olan fabrikadaki üretim takip eden yıllarda tamamı doğuştan yüzde yüz elektrikli C Sedan, C Hatchback, B SUV ve C MPV modelleri ile devam edecek.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum