Abdüllatif Şener'den Erdoğan ve ailesine yönelik olay sözler

AK Parti'nin kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine ilişkin dikkat çeken bir paylaşımda bulunurken erken seçim konusunda da açıklamalar yaptı.

11 Haziran 2020 - 14:17 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 20:03

AK Parti'nin kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine ilişkin dikkat çeken bir paylaşımda bulunurken erken seçim konusunda da açıklamalar yaptı.

Twitter hesabında yer verdiği mesajına "Erdoğan Ailesi..." diyerek başlayan Şener, ekonomi ve işsizliğe yönelik eleştirilerde bulundu.

Şener, "Erdoğan Ailesi... Ülkenin üzerine çökmüş... İş yok, umut yok! Nüfus artıyor, Çalışanlar azalıyor... Allah beterin beterinden saklasın... Mart’ta işsizler değil, Umutsuzlar patlamış!" dedi.
Merhaba Gazetesi’ne demeç veren Şener ayrıca Türkiye’de ekonominin rant üzerine kurulu olduğunu dile getirdi.


“ERDOĞAN AİLESİ EKONOMİNİN ÜZERİNE ÇÖKMÜŞTÜR”

Şener, “Pandemi sürecinden önce zaten ekonomimiz çökmüş durumdaydı. Pandemi ile süreciyle birlikte eskisinden daha da kötü oldu. Ranta dayalı bir ekonomi mantığıyla ekonomi düzlüğe çıkarılamaz. Erdoğan ailesi ekonominin üzerine çökmüştür. Bu Erdoğan ekonomisi değil ki. Bu ülke Türkiye Cumhuriyeti’dir. Aile ekonomisi değil. Sürekli yasaklar var, şeffaflık yok. Araştırdığınız zaman ticari sır, devlet sırrı diyorlar. Milli gelir sürekli düşüyor. Biz CHP olarak hükümete önerilerde bulunduk. Fakat sayın Cumhurbaşkanı ‘ben bilirim sadece’ mantığıyla hiçbir öneriyi dikkate almadı. Bu ülke hepimiz. Ekonomik kriz hepimize zarar verecek” dedi.

“HÜKÜMET EKONOMİYİ YÖNETEMEZ DURUMDA”

Erken seçim konusunda da çarpıcı açıklamalar yapan Şener, “Böyle ekonomik ve sosyal sorunların zirve yaptığı bir ortamda seçime giderse iktidar kesinlikle kaybedecektir. Çünkü ekonomik sorunlar ortada, toplum sorunları hepimiz biliyoruz. Pandemi sürecinde ekonomik sorunlar daha da artmıştır. Milli gelir 10 yıl öncesinden daha düşüktür. 12 yıldır patinaj yapan bir Türkiye var. Hükümet ekonomiyi yönetemez durumdadır. Böyle bir ortamda iktidarı kaybetme kaygısı yaşıyorlar. Kendisini kurtarmak için yargıyı 16 Nisan referandumu ile kendisine bağladı. Kendisini eleştirenleri susturmak için yargıyı kırbaç olarak kullanmaktadır. İktidar kesinlikle böyle bir ortamda erken seçim kararı almaz” ifadelerini kullandı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fahrettin AKIN
    1 yıl önce
    "Küreselleşme, küresel emperyalizm, küresel demokrasi, küresel sosyal demokrasi kavramlarının her biri ayrı bir ana başlık ve her biri farklı bir ideoloji..." & " Saray ve efradı liyakat dışı mafyavari partizanca atamalarla bu ülkeyi yağmalayıp iğdiş etmek istiyor..." & " Millete üç kuruş krediyi vermeyen bankanın yönetim kuruluna diploması şaibeli liyakat dışı yapılan atama çok saçma..." & " İstanbul havaalanı inşaatında kaç işçi can son nefesini verdi? Pandemide 70 bin can kaybına kadar alt limiti göze alıp normal karşılayıp normala dönen aynı zihniyet..." & " Arapça sağdan sola yazılıyor sağcılık bu mu ? Latince soldan sağa yazılıyor solculuk bu mu ? Çok saçma ve bunu siyasi bir kavram haline getirmek bence çok ahmakça." & "Saraylı bir yalan makinası 20 senedir bu ülkeye kinayeli sözleri ile narkoz vererek ülkeyi hipnotizma, illüzyon, kelime oyunları ile iğdiş edip esir aldı..." & " Saraylı eskiden kendisine havlayan bazı muhaliflerini makam, mevki ve narkoz vererek kendi kapısına tasmalayarak zincirledi ..." & " Bu ülkede ruhunu şeytana satanlar gelmişler bizlere vatanseverlik vaazı veriyorlar..." & " Bu ülkede yapılan siyaset filan değil bu bir çadır tiyatrosu..." Fahrettin AKIN