Eski danışman Beki'den erken seçim kanıt

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "seçim" talimatı üzerine harekete geçen eski danışmanı Akif Beki, bugünkü gazete köşesinde, “Baskın seçim değilse sebep ne” yazısını kaleme aldı.

Eski danışman Beki'den erken seçim kanıt
27 Mayıs 2020 - 17:39

AKP İl Teşkilatları lle önceki gün telekonferans yöntemiyle bayramlaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “seçim” talimatı veren Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hazmedemeyenlerin insanımızı zehirlemesine izin vermeyeceğiz. 2023 seçimlerine kadar yoğun gayret içinde olmalıyız” demiş, böylece “erken seçim” iddialarını da yalanlamıştı.

ESKİ DANIŞMANDAN YANIT GEÇİKMEDİ

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı Akif Beki ise, Karar gazetesindeki bugünkü köşesinde, “Baskın seçim değilse sebep ne?” başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. 3 yıl sonraki seçimler için bugünden talimat verilmesini sorgulayan Beki, “Eski bir deyimle ‘Deli ayvaz Kürdistan’a gider gibi’ apar topar bir baskın seçime gitmiyormuşuz demek ki. Öyleyse bu neyin hazırlığı?” diye sordu.

AMAÇ YENİ PARTİLERİ SANDIĞA SOKMAMAK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deva ve Gelecek partilerine milletvekili transferine de değinen Beki, “İktidar bunu ahlaksız teklif olarak değerlendirdi. Yeni partileri sandığa sokturmamak için seçim takvimiyle oynamak, iktidar avantajlarını kullanmak çok ahlaklı, erdemli bir siyasetmiş gibi. MHP’nin önerisiyle böyle bir desteğin verilmesini engelleyecek düzenlemeye kafa yoruyor şu an AK Parti. Baskın seçimi akıllarından bile geçirmiyorlarsa neden?” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum