MHP Cemal Enginyurt'a AK Parti hakkında çok konuşmanın cezasını kesti! Yolu gösterdi

MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, gerekli gereksiz her konuda konuşup ahkam kesmesinin bedelini MHP'den ihraç istemiyle ödüyor. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Cemal Enginyurt'un partiden kesin olarak ihraç edilmesi için gerekli işlemlerin başlatıldığını açıkladı. Cemal Enginyurt, son olarak AK Parti'ye yönelik eleştirilerde bulunmuş MHP üst yönetiminde huzursuzluğa neden olmuştu

MHP Cemal Enginyurt'a AK Parti hakkında çok konuşmanın cezasını kesti! Yolu gösterdi
Editör: Kartal Madran
20 Temmuz 2020 - 16:32 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 21:56
MHP Ordu milletvekili Cemal Enginyurt, gerekli gereksiz her konuda konuşup ahkam kesmesinin bedelini MHP'den ihraç istemiyle ödüyor. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, Cemal Enginyurt'un partiden kesin olarak ihraç edilmesi için gerekli işlemlerin başlatıldığını açıkladı.

cemal enginyurt mhp kesin ihraç

Cemal Enginyurt, son olarak AK Parti'ye yönelik eleştirilerde bulunmuş MHP üst yönetiminde huzursuzluğa neden olmuştu.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un 'basına yansıyan açıklamaları nedeniyle' kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiğini açıkladı.

"HER SÖZE SAYIN CUMHURBAŞKANI İLE BAŞLIYORUZ"

Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık fiyatı açıklaması üzerinden AK Parti'yi eleştirmiş, AK Parti tarafının 'MHP'yi yok saydığını' savunmuştu. "Cumhur İttifakı'ndan başka bir şey söylemiyoruz" diyen Enginyurt, "Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar" ifadesini kullanmıştı.

"BİZ PROJE ANLATAMIYOR MUYUZ?"

Enginyurt, açıklamasında şunları söylemişti:

cemal enginyurt mhp

"Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhafet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz.

"Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?"
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum