Muharrem İnce CNN Türk boykotunu deldi! Canlı yayında Kılıçdaroğlu'na saydırdı!

Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Ahmet Hakan'ın CNNTürk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katıldı. İnce CNN Türk boykotunu delerken programda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı.

12 Kasım 2020 - 15:04 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 22:32
Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Ahmet Hakan'ın CNNTürk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katıldı. İnce CNN Türk boykotunu delerken programda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle hedef aldı.

CHP yönetimine sert eleştiriler getiren Muharrem İnce, CHP'nin CNN Türk'e yönelik boykotuna ilişkin “Ben parti kurallarına uyan biriyim. Ömrünü burada harcamış biriyim. Partinin kararlarına uyarım ama keyfi kararlarına uymam. Sizin kanalı açtım, Yılmaz Hoca yayında. Dedim "Eyvah, partiden atacaklar." Sezgin Tanrıkulu’nu gördüm, onu da atmadılar. Sonra iki avukat gördüm; birini attılar, diğerini atmadılar” dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Saraydan para alıp parti kurmak isteyenler var” iddiasıyla ilgili konuşan İnce, “Kastedilen ben değilim ama hedef alınmak istenen benim” dedi.

İnce, “İddiayı ortaya atan genel başkan. Saraydan para alıp parti kurmak isteyenler var. Kimi kastediyorsunuz. Sadece o değil. Bir gün sonra grup başkan vekiline soruyorlar, kast edilen Muharrem İnce değildi. Sana kastedilmeyeni sormuyoruz. Kastedileni soruyoruz. Kastedilen ben değilim ama, hedef alınan benim.  Benim bunlarla siyaset yapma imkanım yok. Üç ayda bir iftira atıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’na yalancı diyen İnce,  “Atatürk’ün koltuğunda oturan birisi yalan söyleyemez. Çıkıp açıklayacaksın. Ben bir Müslüman olarak kimseye iftira atamam. Muharrem İnce’yi kast etmeyip, Muharrem İnce’yi hedef alıyorsun. Kimin kast edilip edilmediğini CHP Genel Başkanı açıklamalı. Erdoğan ile Kılıçdaroğlu birbirine benziyor. Erdoğan sıkışınca dış güçler diye başlıyor. Kılıçdaroğlu sıkıştı mı ‘Saray içinizi karıştırıyor’ diyor. Ben bu iki düzene de karşıyım” şeklinde konuştu. 

CHP'de kalmayı sonuna kadar deneyeceğini ifade eden İnce, “Beni ne takımda oynatıyorlar ne de yeni takımda oynamama izin veriyorlar. Ben kenara çekilsem benim büyük adam olduğumu anlatacaklar. Yeni takım kurarsam rakip takımdan para alan adam olarak iftira atacaklar. CHP'de kalmayı sonuna kadar deneyeceğim, Cumhuriyet Halk Partisi'nin düzelmesi için. Ben kimsenin kölesi değilim. Ben Atatürk'ün partisinin iktidar olmasını istiyorum.  Partiye gitmek istiyorum ama nasıl gideyim. Genel Merkez'e güvenmiyorum. Akla hayale gelmeyecek şeyler yaparlar” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum