Usta gazeteciden kaçmadı: Erdoğan seçim tarihini ağzından kaçırdı

Korkusuz yazarı Can Ataklı Erdoğan'ın seçim tarihini ağzından kaçırdığını iddia etti. Ataklı Korkusuz'daki "Erdoğan sanki seçim tarihini ağzından kaçırdı?" başlıklı yazısında dikkat çeken bir detaya değindi. 

26 Şubat 2021 - 21:15 - Güncelleme: 27 Şubat 2021 - 21:53
Korkusuz yazarı Can Ataklı Erdoğan'ın seçim tarihini ağzından kaçırdığını iddia etti. Ataklı Korkusuz'daki "Erdoğan sanki seçim tarihini ağzından kaçırdı?" başlıklı yazısında dikkat çeken bir detaya değindi. 

Bir erken seçimin kaçınılmaz olduğunu aktaran Ataklı, Erdoğan iktidarının 2023 yılına kadar Türkiye’yi taşımasının mümkün olmadığını yazdı.

“Başta ekonomik sorunların altından kalkamaz bu iktidar” diyerek sözlerini sürdüren Ataklı, “Dış sorunların üstesinden gelmesi de mümkün değil. Ege’de, Akdeniz’de zaten geri adımlar attı, bugünkü gücüyle oralarda varlık göstermeye de cesaret edemez. Yapacağı tek şey seçime gitmektir. Ancak seçimde bir zafer kazanırsa tekrar güçlenir ve sorunları çözmek için çare bulma yeteneğine kavuşur. Tabii mutlak bir erken seçim için bir neden daha var. Erdoğan’ın 2023’te yapılacak seçimde aday olup olamayacağı tartışmalı” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan’ın tekrar aday olabilmesinin TBMM’nin seçim kararı almasına bağlı olduğunu kaydeden Ataklı, muhalefetin henüz bu durumu gündeme almadığını söyledi.

Saray’da çok ciddi seçim çalışmalarının olduğunu kaynaklarına dayandıran Ataklı, “Her ne kadar “Seçim zamanında yapılacak” diyorsa da daha önceki örneklere bakarak, beklenmedik anda seçim kararının ilan edilebileceğini biliyoruz. Bir ay kadar önce Meral Akşener, “6 ay sonra seçim var” demişti. Bu hesaba göre haziran sonu temmuz ortası erken seçime gidilme olasılığı var. Tabii Akşener’in sözleri, “seçim tahmini” olarak arada kaynadı gitti” dedi.

RAMAZAN VURGUSU

Erdoğan’ın İstanbul İl Kongresi’nde yaptığı konuşmanın bir bölümü, mayıstan sonra bir seçimin habercisi olabilir diyen Ataklı, “Şimdi o bölümü size de sunayım, bakalım; “İstanbul’da ahvalinden haberdar olmadığımız, sokağına, hanesine iş yerine girmediğimiz, gönlüne dokunmadığınız tek bir vatandaşımızı bırakmayacağız. Şimdi önümüzde Ramazan var. Ramazan’ı çok çok iyi değerlendirmemiz lazım. Seçim tarihine kadar geçen her günü, seçim günü gibi kabul edip çalışacağız. Seçim günü geldiğinde de sandıklara çok iyi sahip çıkacağız. Bugünden itibaren seçime kadar boş geçecek tek bir günümüz yoktur. Kader gayrete aşıktır inancı ile var gücümüz ile çalışacağız.”

ERDOĞAN AĞZINDAN KAÇIRDI

Erdoğan’ın konuşmasındaki Ramazan vurgusunun altını çizen Ataklı, “Oysa normalde seçime 2 yıldan fazla zaman var. Yani seçime kadar iki Ramazan daha geçecek. “Yoksa” diyorum, “Erdoğan seçim tarihini mi ağzından kaçırdı?” Çünkü Ramazan iyi değerlendirilecekse, bittiğinde de seçim geliyordur.
Ramazan, mayıs ayının ortasında bitiyor. Haziran ya da temmuz seçim ayı olabilir. Akşener de “6 ay” demişti. Haydi hayırlısı bakalım” değerlendirmesinde bulundu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum