Samimi olmak gerekirse…
Eyüp Kara

Eyüp Kara

Bakmadan Geçme

Samimi olmak gerekirse…

16 Mayıs 2019 - 17:32

“Bazı insanlar,

İşine geldiği gibi dürüst;

Kafasına göre sadık;

Gittiği yere kadar aşık.

Fakat bunların hepsi hikayede kalıyor.

Herkes iyi, herkes doğru ya da masum...

Masum da, nereye kadar?

Bence, geçelim artık bunları. Çünkü bunlara birçoğumuz inanmıyoruz zaten. Yazdıklarımın tamamı sözde kalıyor bunu biliyoruz değil mi?

Bu konuya neden girdim biliyor musunuz? “16 Mayıs Dünya Samimiyet Günü” olduğundan olaya bodoslama dalmak girmek yerine şöyle kıyısından, köşesinden dokunmak istedim. 

Evet samimiyetimizi test edelim mi? Ne dersiniz?

Hangimiz ne kadar samimiyiz? Birbirimizin samimiyetine ne kadar inanıyoruz hiç düşündük mü? Bence düşünmediğimiz gibi bu konu hiç umurumuzda bile olmuyor maalesef. Bir kalemde silip atabiliyoruz yapılanları.
Hayat şartları zor, çağımız teknoloji çağı hal böyle olunca insanlarda artık pek samimi davranmıyor birbirine. İşin özüne gelecek olursak. Menfaatimiz bittiği zaman samimiyetimiz de bitiyor ister istemez.

Şu samimiyet öyle bir şey ki çoğu zaman en yakınlarımızda bile bulamıyoruz. Bu en yakınımız bazen kardeşimiz, bazen akrabalarımız maalesef. Çünkü onların da en küçük menfaatine dokun senden kötüsü yok ve samimiyeti hemen kesiveriyorlar.

Hayat kısa anı yaşamak lazım. Tevazuyu, dostluğu ve samimiyeti lütfen elden bırakmayalım çünkü bu bir gün bize de lazım olacaktır unutmayalım.

Hepinize samimi günler diliyorum…

YORUMLAR

  • 0 Yorum