Kartal Madran

Kartal Madran


7 Büyük Günahı İşleyen Cennet'e Gider mi?

29 Haziran 2020 - 15:28 - Güncelleme: 29 Haziran 2020 - 18:23

Yeryüzüne indirilen bütün dinlerin hepsi 7 büyük günaha vurgu yapar! Hangi dine inanırsanız inanın söylenen şudur. Büyük günahları işlemeyin çünkü bu günahlar cehennem yolunun taşlarıdır! Ben şahsen yeryüzünde var olan tüm dinlerin aslında tek bir din olduğuna inanıyorum. Çünkü Yaradan tek olduğuna göre, insanlara bildirdiği konu ve kurallar birbirinden farklılık arz edemez!

Şirk Koşmak (Allah’tan başka bir tanrının olduğunu iddia etmek)

Zina Yapmak

İçki İçmek

Faiz alıp vermek

Büyü Yapmak

Yalancı Şahitlik Yapmak

Adam Öldürmek, İntihar Etmek

İnsan inanmak zorundadır. Allah’ın var olmadığına inanmak da bir inançtır. (ateizm, deizm) Dünya Koronavirüs etkisiyle hızlı bir dönüşüme girdi. Hayat şekillerimiz, iş modellerimiz, insani ilişkilerimiz yeni bir boyut kazandı. Dünya var olduğundan, insan yeryüzünde yaşamaya başladığından beri insanlık hep bir dönüşüm geçiriyor. İnsanlık yeni durumlara ayak uydurmak zorunda. Peki inançlarımız da değişiyor mu?

7 Büyük Günahın Büyüklüğü Kaldı mı?

Günümüzde madde hepimizi neredeyse ele geçirdi! Manevi yönümüz buna oranla zayıfladı.

Maddeye yaptığımız yatırımın 10’da birini manevi yönümüzü geliştirmek için kullanıyor muyuz?

Sayılan günahlar günümüzde ne kadar günah sayılıyor?

Bu günahların hiçbirine bulaşmadığını iddia edenler bana mail atsın?

Toplum olarak etrafınıza bakın, 7 büyük günah her an ve korkarım herkes tarafından işleniyor!

Bütün bunlara rağmen Cennet’e gideceğimize dair içinizde bir umut varsa, şeytan ya da nefsimiz bizi Allah’ın rahmetiyle kandırıyor olabilir!

Bir kontrol etmekte fayda var!

Ne yapalım canım hayatın şartları böyle diyorsanız ben de size sormak isterim:

Hangi hayatın?

Bakara Suresi, 85. ayet: Sonra (yine) siz, birbirinizi öldürüyor, bir bölümünüzü yurtlarından sürüp-çıkarıyor ve günah ve düşmanlıkla aleyhlerinde ittifaklar kuruyor ve size esir olarak geldiklerinde onlarla fidyeleşiyordunuz. Oysa onları çıkarmanız, size haram kılınmıştı. Yoksa siz, kitabın bir bölümüne inanıp da bir bölümünü inkar mı ediyorsunuz? Artık sizden böyle yapanların dünya hayatındaki cezası aşağılık olmaktan başka değildir; kıyamet gününde de azabın en şiddetli olanına uğratılacaklardır. Allah, yaptıklarınızdan gafil değildir.
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum